Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doprav

1. 1. 2011

Svět World of Warcraftu je velmi rozlehlý a trvalo by hodně dlouho projít ho celý po svých. Naštěstí existuje mnoho způsobů rychlé dopravy od koní, až po vzducholodě. Níže naleznete všechny možné způsoby rychlého přemisťování.

Jedním z mnoha způsobů dopravy jsou tzv. mounti, které můžete osedlat a vyrazit prozkoumávat vzdálené končiny Azerothu a Outlandu. Mountů je velká škála a proto jim je věnována

Aliance:Letecká doprava

Ve World of Warcraft můžete k dopravě použít hustou síť windmasterů, nabízejících dopravu na létajících mountech. Odemkněte si lety do nových lokací, tak že najdete příslušné NPC, které poznáte podle ! nad hlavou. Tyto NPC naleznete ve všech hlavních mětech a ve většině městeček a táborů. Když si odemknete dvě stanoviště, tak mezi nimi pak můžete za poplatek létat. Na začátku hry máte odemčené lety pouze do hlavního města vaší rasy. Když si promluvíte s windmasterem, tak se vám objeví mapka kontinentu, na kterém jste se všemi odemčenými trasami letu a cenami. Stačí pouze kliknout tam kam chcete letět, a okamžitě nasednete na létajícího mounta a odletíte. Mounty neovládáte, ale letí sami na místo, které si určíte. Na konci cesty se vám odečtou peníze za let. Můžete také létat mezi vzdálenými lokacemi s přestupy.


 

Gryphoni

Gryphon

Mocní gryphoni z Aerie Peak pomohli Allianci v časech, kdy to bylo zapotřebí. Z části orel, z části lev, tato hrdá stvoření jsou symboly vznešenosti a odvahy Alliance. Gryphoni byli poprvé osedláni trpaslíky, když bojovali proti armádě rudých draků vedené orky. Gryphoni uzavřeli smlouvu s lidmy, trpaslíky a gnomy o dopravě v krajích okolo Stormwindu a Ironforge, ale také zajišťují spojení mezi většinou zemí ovládaných Allianci

Hippogryphové

Hippogryph

Byli oddáni nočním elfům na počest Cenaria, nyní magičtí hipogryfové stráží oblohy Severního kalimdoru před vetřelci. Za Války tato pozoruhodná stvoření, tělem podobná jelenům i havranům, létali v bitvách spolu se Strážnými lučištníky. Nyní souhlasili, že budou poskytovat placenou dopravu Allianci a vozit cestovatele po trasách které střeží.

 

Deeprun Tram - Metro

Deeprun Tram

Po Druhé válce, lidé ze Stormwindu začali opravovat svou, válkou zničenou, zemi. V těchto těžkých dnech, kdy se pouta mezi Allianci upevnila, nabídli trpaslíci z Ironforge lidem pomoc. Král trpaslíků Magni Bronzebeard byl však znechucen, tím jak pomalu se obyvatelům Stormwindu dostává pomoci, a tak nechal povolat nejlepšího inženýra, High Tinkera Mekkatorqua, který okamžitě začal kreslit plány podzemního systému železnice, která by spojila města Ironforge a Stormwind. Jeho sen se naplnil a dnes již může Alliance rychle a bezpečně cestovat mezi těmito dvěma městy.

Vstup do metra naleznete ve Stormwindu v části The Dwarven District a v Ironforge v části pojmnované přímo The Deeprun Tram. Je to nejrychlejší způsob cestování mezi těmito městy. Metro přijíždí každých pár minut

Horda:Wyverny

Wyverna

Lví hlava a tělo, netopýří křídla a štíří ocas. Wyverny, vnímavá stvoření jejichž domovem je Kalimdor se odjakživa chtěli spojit s Hordou obklopenou šamanskými vůdci. Obdivovali totiž jejich čest a vítězství. Svůj původ sdílí s draky a gryphony. Tato, pro někoho možná ošklivá a divná stvoření, jsou ve skutečnosti majestátní okřídlení ještěři Azerothu. Zrozeni pro let poslušně přepravují jezdce z hordy napříč Kalimdorem.

Netopýrové

Netopýr

Jako jejich příbuzní z jižního Kalimdoru, taky netopýři ze Zul’Amanu měli vždycky chuť na pořádnou válečnou vřavu. Tato jejich chaotická povaha je přirozeně spoutala k nemrtvým, kteří si říkají opuštění. Jejich velitelka Sylvanas pokračuje ve válce s Lordem Arthasem a udržuje napjatou dohodu s Hordou. Mimo to, že převážejí jezdce napříč Lordearonem, také působí jako zvědi pro Temnou Paní.

Goblin Zeppelin - Vzducholodě

Goblin Zeppelin

Cesta vzducholodí trvá přibližně 5 minut a staví vždy na 1 minutu na každém "nástupišti". Pokud vám vzducholoď náhodou uletí, nic se neděje, za chvíli přiletí další. Vzducholodě létají v následujících třech trasách.

  • Orgrimmar - Tirisfal Glades
  • Tirisfal Glades - Grom'gol
  • Grom'gol - Orgrimmar

Na vzducholoď můžete nastoupit z věží v daných lokacích. Věž v Tirisfal Glades stojí přímo před Undercity, další věž stojí v Grom'gol Base Camp a nedá se přehlédnout. A poslední věž nenajdete přímo v Orgrimmaru, ale musíte jít hlavním vchodem ven a dát se doleva, po cestě k ní snadno dojdete.

Vzducholodí může létat i Alliance, ale riskuje skoro jisté napadení v nepřátelském území.